Dobrze mieć przyjaciół, gdy się dorasta.

Działamy po to, żeby młodzież z Mazur potrafiła sobie radzić w dorosłym życiu. Chcemy, aby młodzi ludzie czuli się sprawczy i dbali o swoje otoczenie.

Zachęcamy młodzież do współtworzenia wolontariatu szkolnego i brania za swoje działania odpowiedzialności. Prowadzimy warsztaty filmowe, podczas których młodzież uczy się kompetencji cyfrowych, opowiadania obrazem, wystąpień publicznych i promocji swoich działań.

Uruchamiamy Szkolne Budżety Partycypacyjne, aby dać młodym ludziom więcej sprawczości, a dorosłym pokazać, że młodzi ludzie działając w grupie, są w stanie odpowiedzialnie uruchamiać nowe działania dla swoich rówieśników.

Uruchomiliśmy Mazurską Ligę Debat Oksfordzkich, aby dać młodzieży okazję do nauki wystąpień publicznych i krytycznego myślenia. W pierwszej edycji uczestniczy młodzież z 4 szkół podstawowych.

Naszą główną misją jest, aby młodzież rozwinęła swoje kompetencje społeczne takie jak: współdziałanie w grupie, komunikatywność, odpowiedzialność i współpraca z otoczeniem.

Wiatraki Mazur napędzają dobrą energię. 

Wspieraj z nami działania z młodzieżą

Karolina zaczynając swoją przygodę z wolontariatem była nieśmiałą dziewczynką, która nigdy nie wychodziła przed szereg. Karolinę poznaliśmy 2 lata temu. Przez te 2 lata z nieśmiałej dziewczynki zmieniła się w szkolną frontmenkę. Odnalazła w sobie siłę i nauczyła się przewodzić społecznością szkolną. Kiedy jednego dnia weszliśmy do szkoły, w której uczy się Karolina, zobaczyliśmy jej kampanię wyborczą, która doprowadziła do tego, że od września 2022 jest przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Gdyby nie nasz program wolontariatu, Karolina mogłaby nigdy nie odkryć swojego potencjału liderki.

Co wolontariat dał młodym.
Korzyści z wolontariatu

Możesz też nas wesprzeć tradycyjnym przelewem przekazując darowiznę jednorazowo lub regularnie poprzez zlecenie stałe (logując się na swoje konto elektronicznie lub odwiedzając placówkę swojego banku).

Bank Spółdzielczy w Ełku: PL90 9331 0004 0000 0011 7997 000

Stowarzyszenie Wiatraki Mazur
Orzechowo 28, 19-330 Stare Juchy

CHCESZ WŁĄCZYĆ SIĘ W POMOC W INNY SPOSÓB? NAPISZ biuro@wiatrakimazur.org.pl

Czekamy na Ciebie!