Wiatraki Mazur

Wspieramy uchodźców - Przestrzeń przyjazna dzieciom

Przez tragedię w Ukrainie, ucierpiało zdecydowanie zbyt wielu ludzi. Ogrom rodzin, uciekając przed wojną, znalazło schronienie w Polsce, ale co dalej? Brak miejsc w placówkach, bariera językowa, traumy, to tylko niektóre z problemów z którymi muszą mierzyć się mamy i ich dzieci. 

Aby temu zaradzić, Polska Misja Medyczna zaproponowała działania mające na celu stworzenie w Polsce Przestrzeni Przyjaznych Dzieciom, które pomogą zaspokoić potrzeby integracji i wsparcia psychospołecznego dzieci i dorosłych.

Partnerami w realizacji tego przedsięwzięcia są lokalne organizacje pozarządowe, w tym m.in. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Rucianego-Nidy, z którym wspólnie realizujemy projekt „Przestrzeń Przyjazna Dzieciom”. 

Program wspiera dzieci i młodzież oraz dorosłych – rodziny ze społeczności uchodźców i społeczności przyjmującej, zapewniając opiekę połączoną z kreatywnymi zajęciami, twórczą ekspresję i zajęcia rekreacyjne, edukację poza- formalną i usługi specjalistyczne, w tym wsparcie psychologiczne i psychoterapię.

Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na naszego facebooka! 

Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na naszego facebooka! 

Wspieramy, edukujemy, łączymy.

Nasi partnerzy